side-area-logo

Inredningstips inför försäljning av bostad

Inredningstips inför försäljning av bostad

Styla smart

Se Lina Lunds tips, i Nyhetsmorgon om hur du kan tänka när du stylar en bostad inför en visning.

Lina ger tips på vad du kan tänka på själv som säljare och varför det är så viktigt att styla din bostad även om du vill göra det själv eller väljer att ta hjälp av en inredare.

älskar du inredning? Hos Interiörskolan kan du läsa till certifierad inredare och efter avslutat utbildning ha ditt intresse som yrke. Kursen ”Certifierad inredare och diplomerad homestylist” är en distansutbildning och du kan starta och avsluta din utbildning när du vill.

Bli certifierad inredare och homestylist

Kursen som är på distans hos Interiörskolan kräver inga förkunskaper. Efter utbildningen med självstudier, genomförda inlämningsuppgifter och godkänt examensarbete kan du titulera dig Certifierad Inredare och Diplomerad Homestylist och du får ett certifikat på att du utfört utbildningen.

interiorskolan